Malá inventura

10-14 h. / VIDĚNO JINAK

Café Nona

SEEN IN A DIFFERENT LIGHT_komunikace obrazem
workshop

lektor: Mgr. Jiří Siostrzonek, PhD.

Animační fotografický workshop, během kterého zachytíte festivalovou atmosféru. Výstup z dílny promítneme během festivalového večírku 26.2. v Meetfactory.

Cílem workshopu je osvobodit vnímání reality od rutinního, rigidního stereotypu. Je určen lidem, kteří chtějí vnímat okolní svět jinak, nově interpretovat události, setkání, krajinu, město, symboly atd. Výsledkem společné práce bude (možná) svěžest pohledu na okolní svět, poetický a subjektivně interpretační přístup ke každodenní sociální a prostorové realitě. Fotografování je pojímáno nejen jako zhotovení obrazového artefaktu, ale jako forma sociální percepce a komunikace prostřednictvím obrazů.

 Účastníci budou zapojeni do dialogu o vizualitě, o čtení obrazů, o aplikaci vizuální sociologie, o klamech, stereotypech, předsudcích, prožívání, sociální realitě atd. Prostřednictvím projekcí fotografií (krajina, město, zátiší, obřady, všednost, objekty, architektura, společenské události, portréty) a jejich společné interpretace budou účastníci motivováni ke kreativnímu vnímání reality v její mnohovýznamové a poetické podobě.

  minimální počet účastníků: 6, maximální 10

 kurzovné: 3000Kč

  přihlášky na: michalapiskacova@novasit.cz nebo na 777 186 461 do 9.2.2011