Aktualní web Malé inventury 2016 naleznete zde.

O Festivalu

Festival Malá inventura je přehlídkou toho nejvýraznějšího na poli nového divadla v Praze. Cílem festivalu je podpořit cirkulaci těchto projektů, prezentaci české kultury v zahraničí, networking a navázaní další spolupráce.

Jako organizátoři se pokaždé snažíme na poslední  únorový týden pozvat do Prahy nejen zahraniční, ale i regionální promotéry. Tedy ředitele, dramaturgy, producenty, kurátory a další kulturní nadšence, se kterými jsme během roku spolupracovali, či se prostě jen potkávali. Ti, kteří jsou pozváni, si tradičně vybírají projekty, a dále tak propagují nové divadlo nejen v zahraničí, ale i v jednotlivých regionech ČR. Cílem festivalu je rovněž nabídnout dostatečný čas a prostor pro společná setkání – síťování nejen mezi promotéry, ale i umělci a organizátory festivalu.

Festivalem chceme poukázat na fenomén nového divadla, které se za posledních deset let dynamicky profiluje a poukazuje na fakt, že společné hodnoty a životní styl spojují lidi nejen jedné generace.

Festival je součástí evropského networku ||)) ||\\|| //\\ - Development of New Art​.

Každé dva roky jsou v rámci festivalu udělovány ceny Česká divadelní DNA (další slavnostní udílení cen proběhne v roce 2016) za mimořádný rozvoj, přínos a podporu nového divadla. Festival dále pokračuje do regionů ČR. 

Pořadatelem festivalu je český kulturní network ​Nová síť. Celoročně monitoruje situaci v jednotlivých regionech, poskytuje konzultace, podporuje cirkulaci, sdílení zkušeností a nápadů a vznik uměleckých rezidenčních pobytů. 

Na festival volně navazuje Performing V4 - binenále výsledků rezidenčních pobytů ze zemí Visegrádu, který se uskuteční v Praze od 26. do 28. 2.

Více informací zde

 

HNÍZDO

Festivalové centrum Malé inventury 2015

Přízemí Veletržního paláce hostilo Hnízdo již před rokem. Alergici si jistě vzpomínají na nánosy peří, v lepších případech skrytého za vrstvou smršťovací fólie, v horším případě v podobě polétavých, šimravých pírek všude kolem. Ano, takové bylo první „maloinventurní“ Hnízdo. Podruhé jdeme ještě dál, alergenů se zbavujeme, avšak prostor činíme mnohem hebčím a útulnějším (alespoň tak je to naším cílem). Pod heslem: není-li zima za okny (z pohledu zevnitř), bude za okny (z pohledu zvenčí), vytváříme sněžné kopce, abychom potěšili všechny Nory, Švédy, Finy, jakož i obyvatele Prahy, Čech, Moravy, ba dokonce jižních krajů; zkrátka všechny ty, kteří zimu milují, nemají ji nebo ji nemohou vystát.

Přijďte se koulovat do Hnízda, možná i zalyžovat, zn.: u nás nezmrznete!

Nabízíme sníh vyhřívaný: plstěný, vlněný, jednoduše hebký na dotek.

Vyzýváme rovněž pletaře a pletařky, aby se zapojili do naší partyzánské invaze. Street art, to už totiž dávno není jenom graffiti. Zapomeňte na spreje, budoucnost je ve vlně!

Krom zimních hrátek, relaxace a norských vzorů, nabídne Hnízdo opět řadu doprovodných aktivit realizovaných ve spolupráci s lektorským oddělením Národní galerie v Praze.

Více informací o programu Hnízda naleznete zde.