KEEP CALM – 23. 2. / 18:00 / ALFRED VE DVOŘE

23. 2. / 18:00 / ALFRED VE DVOŘE

UFFTENŽIVOT

Dokument o dvou jedincích v nekonečném příběhu. Mozaika složená z monologů, asociativního pohybu, loutkohry, videa, přednášky nebo rapu. KEEP CALM čerpá z literatury, historie, kulturních stereotypů, internetu, z každodenní skutečnosti, která nás obklopuje.

Jsme víc než #příroda. Jsme víc než #zvířata. #Svět nám patří – vždyť jsme vytvořili institut vlastnění a s ním i spoustu dalších věcí. Třeba #hrdinství. Máme sny, #stíny a fantazii. Co jsme si vymysleli, to taky žijeme. Možná proto se naše představy o světě hroutí, tuto skutečnost téměř nikdo nepřijímá a na bolest se berou léky. #Absurdní. Možná nám to pomalu dochází, a tak se smějeme a reflektujeme to, co cítíme, že reflektovat musíme. #Lajky a #sdílení nám nestačí.

Většina našich problémů pochází z jednoho zdroje. Jsme z jednoho zdroje. Občas, když vykoukneme z #bubliny, z reality ve které žijeme, spatříme nekonečno. Jsem #člověk, moudrý jedinec, rodinný příslušník, přítel, hrdina. Jsem velitel, součástka, činitel, ničitel, jsem vším. Kdo jsem? Odkud pocházím, ke komu patřím a ke komu ne? Patřím světu? Jednou umřu a stanu se Zemí, zvířetem, vesmírem. A co pak?

„Zachovej klid a pokračuj” (KEEP CALM and CARRY ON) – válečný slogan, kterého se chopil internet a vytvořil z něj univerzální radu pro všechny situace. Stejně tak i samotná inscenace hledá univerzální návod na život. Dva performeři, každý sám a přitom spolu, zvou diváky, aby s nimi sdíleli pocity, které nejsou ani hledišti zcela neznámé. Chvílemi to vypadá jako šílený #chaos, ale nakonec není o nic chaotičtější než to, v čem žijeme – ve změti písní, hesel, sloganů a memů. V odcizeném světě sdílení, ve světě ironie, kýče, radosti a smutku.

Každopádně #sranda musí bejt…

 

Tvůrci: Sára Arnstein, Jiří Šimek
Dramaturgická spolupráce: Marta Ljubková
Light design: Tomáš Morávek, Štěpán Hejzlar
Scénografická spolupráce: Marie Gourdain
Hudba: Tomáš Vtípil
Ruchy/zvuky/audionahrávky: Jiří Šimek, Sára Arnstein
Produkce: Marianna Slováková

Účinkují: Sára Arnstein, Jiří Šimek

Premiéra: 28.9. 2017, divadlo Alfred ve dvoře
Podpořili: Ministerstva kultury ČR, Státní fond kultury, Městská část Praha 7.
Dále podpořili: Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře a rekreacnigenetika.cz.
Rezidenční podpora: Cooltour Ostrava, Divadlo na cucky, Industra STAGE, Kredance prostor (Rezi.dance v lese & Švestkový dvůr Malovice) a Studio ALTA.

69 min / česky s anglickým textem

Share Project :