NAVŽDY SPOLU! – 26. & 27. 2. / 20:00 / DOX

26.2. & 27. 2. / 20:00 / DOX

FARMA V JESKYNI

Navždy spolu! je třetí částí trilogie Noc ve městě, jež je zaměřena na odkrývání aktuálních témat, které společnost odmítá vidět. První díl trilogie, inscenace Informátoři, měla premiéru v roce 2015; druhý díl, inscenace Odtržení, v roce 2016. Stejně jako předchozí části trilogie, je i Navždy spolu! mnohovrstevnatou jevištní kompozicí na hranicích žánrů pohybového divadla, videa a dokumentu, která nejen svým tvůrcům poskytuje ojedinělý sociální a scénický  výzkum a osobní rozvoj.

Inscenace pojednává o Magdě a Zuzance, které sdílí své životy přes telefonické rozhovory. První nemůže být bez druhé, ta druhá je pohlcena jen sama sebou. Proč spolu vůbec ještě komunikují a co je vlastně spojuje? Fragmenty jejich absurdního vztahu se objevují v kaleidoskopu situací z jiných životů, žitých bez rozpoznání svého smyslu a směřování, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti. Přítomnost střídá minulost, odmítání touha po blízkosti. Čas plyne, výtah jede nahoru a party musí někdy skončit.

Inscenaci pod vedením režiséra Viliama Dočolomanského vytvořily společně se seniory – neherci – performerky Hana Varadzinová a Eliška Vavříková a samy v ní účinkují. Zapojení pražských seniorů bez jakékoli předchozí zkušenosti s profesionální tvorbou souboru fyzického divadla vedlo k vytvoření komunity, v níž se vytratila mezigenerační propast ignorace a pohrdání, které staří lidé na sklonku svého života často pociťují. Alespoň v hranicích projektu se tak vytvořil model soužití bez diskriminace stáří, která je v dnešní společnosti až příliš běžná.

 

Námět, režie, choreografie: Viliam Dočolomanský
Asistent režie: Juraj Augustín
Asistent choreografie: Monika Částková
Dramaturgie: Sodja Lotker
Scéna: Viliam Dočolomanský, Lucia Škandíková
Architekt scény: Sylvia Dvořáčková
Kostýmy a rekvizity: Tereza Kopecká
Hudba: Marcel Bárta, Viliam Dočolomanský, Miriam Bayle
Zvukový design: Eva Hamouzová
Světelný design: František Fabián
Video: Erik Bartoš
Fundraising: Marek Turošík
Asistent produkce: Miroslava Kobrtková
Produkce DOX: Michal Kučerák
Public Relations DOX: Michaela Šilpochová, Zuzana Masná a Anna Strejcová
Produkce: Barbara Tůmová
Světla: František Fabián, Ondřej Růžička
Zvuk: Eva Hamouzová
Kamera videodotáček:  Jiří Zeiner, FAIRFILM studio
Technická spolupráce: Filip Rohde
Výroba scény Scenografie s.r.o. a Bdoors s.r.o.
Výroba kostýmů: Magdalena Urgelová
Výroba maskota: Image on Stage s.r.o.
Hudební nahrávka: Marcel Bárta, Vít Halška a  Štěpán Janoušek v nahrávacím studiu HPC, zvuk Eva Hamouzová

Učinkují: Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Helena Šikýřová, Karel Hybš, Václav Kejmar, Josef Kaiser, Januše Schmidová, Helena Myslivečková, Jarmila Šimonová, Eva Maříková, Jindřich Šourek, Jiří Míček, František Starý, Karel Weber, Tadeáš Kalcovský a Marcel Bárta

Podpořili: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo financí ČR, Norden – Nordic Culture Point,  Státní fond kultury, Projekt je podpořen grantem Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Inscenace je součástí evropského projektu sociálního a komunitního divadla Caravan Next, částečně financovaného z prostředků programu EU Kreativní Evropa
Premiéra: 20., 21., 22.3. 2017 Centrum současného umění DOX, Praha

53 min / česky s anglickými titulky

vstupenky

Share Project :