O FESTIVALU

Showcase nového divadla

Přehlídka nejaktuálnějších premiér, která domácím i zahraničním profesionálům slouží jako orientační bod ve světě nového divadla, nastavuje zrcadlo tvůrcům a reflektuje vývoj a tendence nového divadla v České republice. Dramaturgický výběr festivalu vychází z nominací festivalových scén, které navrhují své kandidáty do programu. Tato představení rezidentních souborů jednotlivých scén doplňují projekty nezávislých (Tažní ptáci), začínajících (Nová krev na scéně) umělců a nově i programová sekce pro zahraniční umělce působící v České republice a České umělce působící v zahraničí (Residents).

Kulturní networking

Každoročně festival navštíví 40 – 60 zahraničních a 30 – 40 profesionálů / ředitelů, dramaturgů, producentů či novinářů/. Malá inventura se tak na týden stává centrem živého networkingu organizací, uměleckých skupin i jednotlivých umělců. Vzájemné setkávání přináší navázání nových spoluprací, umožňuje sdílení nákladů při společném plánování programu či hostování umělců na dalších festivalech v ČR i zahraničí. Součástí festivalu je Burza projektů Sbal ho!, prezentace či diskuze a příležitosti potkat se a navázat různorodou spolupráci.

Nezávislé produkce

Tažní ptáci  – výběr z premiér projektů nového divadla, které vznikly mimo domovské scény festivalu. Tyto projekty nejsou vázané na prostor a mají vlastní produkční zázemí.

Nová krev na scéně – příležitost prezentovat mladé umělce, poskytnout jim výjimečnou pozornost a zvýšit šance úspěšného uměleckého startupu.

Residents – festival nově dává prostor prezentovat zahraniční umělce, kteří pobývají a tvoří v ČR a na druhé straně české umělce, kteří tvoří v zahraničí.

Zahraniční a netradiční projekty

Program festivalu tradičně uvádí divadelní projekty ze zahraničí.  V roce 2019 nabídne Malá inventura, v rámci mezinárodního projektu PRALIN, přehlídku nezávislého divadla z Berlína. Více o projektu PRALIN ZDE.

TVŮRČÍ WORKSHOPY A DISKUZE

Festival Malá inventura se věnuje mimořádnou pozornost i dětskému diváku, ve spolupráci s Lektorským oddělení Národní galerie v Praze nabízí neotřelé divadelní – výtvarné – multimediální – workshopy. Součástí programu jsou rovněž představení pro děti.

Pravidelné diskuse usilují o kritické zhodnocení stavu českého nového divadla a celkově vůbec podmínek pro vznik, existenci a provoz projektů nezávislého divadla jak v metropoli, tak v regionech ČR.

FESTIVAL MALÁ INVENTURA V REGIONECH ČR

Festival nového divadla v Jičíně, Jihlavě, Českých Budějovicích a Opavě podporuje nevšední přístupy k divadelní tvorbě a vytváří alternativu k oblastním divadlům a zájezdovým produkcím. Uvádí současné progresivní a experimentující divadlo i v místech, kde neexistuje možnost fungovaní nezávislých profesionálních souborů či umělců . Program vzniká ve spolupráci s dramaturgy jednotlivých festivalů v Jičíně, Jihlavě, Českých Budějovicích a Opavě. Součástí programu jsou workshopy, diskuse a jiné doprovodné akce, které vycházejí z potřeb daného místa a reagují na situaci v regionu.

O NÁS

null

ADRIANA SVĚTLÍKOVÁ

ŘEDITELKA FESTIVALU

ADRIANA SVĚTLÍKOVÁ

+420 775 766 417
null

Petr Pola

UMĚLECKÝ ŘEDITEL FESTIVALU

PETR POLA

+420 776 841 851
null

TEREZA RYBOVÁ

PRODUKCE FESTIVALU

TEREZA RYBOVÁ

+420 604 788 881
null

MAGDALENA ŠPAČKOVÁ

GUEST SERVICE, NETWORK

MAGDALENA ŠPAČKOVÁ

+ 420 775 117 000
null

ZUZANA KOPÁČOVÁ

MEDIÁLNÍ KOMUNIKACE

ZUZANA KOPÁČOVÁ

+ 420 607 985 380
null

PETR DLOUHÝ

KOORDINÁTOR PROJEKTU PRALIN

PETR DLOUHÝ

+420 731 468 447
null

ANETA HLADOVCOVÁ

PRODUKCE PROJEKTU PRALIN

ANETA HLADOVCOVÁ

+ 420 724 900 718
null

TEREZA LACMANOVÁ

ASISTENTKA PRODUKCE

TEREZA LACMANOVÁ

+ 420 773 153 741
null

KAKALÍK

VIZUÁL, GRAFIKA
null

MARKÉTA PALEČKOVÁ

ÚČETNÍ

MARKÉTA PALEČKOVÁ

null

ILONA MACHOVÁ

TISKOVÁ PRODUKCE, FB, INSTAGRAM

ILONA MACHOVÁ

malainventura.festival(at)gmail.com

O NOVÉ SÍTI

NOVÁ SÍŤ / podpora umění a živé kultury v ČR

NOVÁ SÍŤ již patnáctým rokem podporuje umění a živou kulturu v České republice. Jako otevřená kulturní organizace usiluje o propojení regionů ČR s Prahou i zahraničím. Všechny aktivity i projekty Nové sítě přispívají k rozvoji kultury, decentralizaci a kultivaci občanské společnosti v České republice. Hlavními projekty Nové sítě jsou Český kulturní network, Festival nového divadla Malá inventura, program technického vzdělávání Art Gate behind the scenes a meziměstská kulturní výměna mezi Prahou a Berlínem PRALIN.

Více o Nové síti ZDE