MALÁ INVENTURA ČESKÉ BUDĚJOVICE

M A L Á   I N V E N T U R A   Č E S K É   B U D Ě J O V I C E,    1.  –  2.  listopadu  2 0 1 9

 

PROGRAM

Pátek, 1. října

V pátek nás čeká slavnostní opening nového prostoru Výměník1, který od jara 2019 Kredance intenzivně rekonstruuje. Jedná se o specifickou akci k příležitosti otevření nové unikátní budovy, která bude sloužit jako multifunkční prostor pro kulturní aktivity, rezidence, mimo jiné i prostor pro mezinárodní spolupráce. Součástí openingu bude párty na které nebudou chybět lokální djs, jídlo, pití, tanec i performance. Celý opening je však zahalen rouškou tajemství, máme se tedy na co těšit!

 

Sobota, 2. října

ŇUN & VÍ – A odkud doopravdy jste

Mají asijské rysy, ale české pasy – aneb když se dvě kultury sváří v jednom těle. Dokumentární hra o tom, jak se vnímá druhá generace vietnamských imigrantů v České republice. Děti vietnamských imigrantů se na rozdíl od svých rodičů zpravidla považují za Čechy. Narodily se tady, mluví výborně česky, ale přece jim v žilách proudí vietnamská krev.

 

Koncert performerky Viah

Viino debutové album Tears of a Giant odráží základní stavební kameny její osobnosti: křehkost, sugestivnost a procítěnost. Viah se narodila v roce 1995 v Praze rodičům vietnamského původu. Po letech v tanečním prostředí a na divadelních prknech se v sedmnácti stáhla do svého pokoje ke klavíru, a teprve tehdy začala pracovat se svým hlasem. Ve své tvorbě se věnuje zejména tématům identity a autenticity. Intimní vokály jsou zabaleny do elektronické produkce Jiřího Buriana, doprovázena je hlasy Justina Lavashe a Niro Baitse. Elektropopová deska je specifická svým nespecifikovaným zvukem, písně reflektují experimenty s Viiným hlasem v rámci několika různých kompozicí, jednou se jedná čistě o hlas s klavírním podkladem, jindy zase o velkolepý stadionový refrén.

 

KREDANCE

Kredance, z.s. je nezisková organizace působící v Českých Budějovicích od roku 2010. Podporuje a rozvíjí živé umění na profesionální i amatérské úrovni v Jihočeském kraji. Rozšiřuje povědomí široké veřejnosti o současném tanci, pohybovém divadle, novém divadle i novém cirkusu a vytváří přátelské prostředí pro setkávání performerů a příznivců živého umění.

https://kredance.cz

Share Project :