MALÁ INVENTURA ČESKÉ BUDĚJOVICE

M A L Á   I N V E N T U R A   Č E S K É   B U D Ě J O V I C E,    1.  –  3.  listopadu  2 0 1 9

4. ročník festivalu nového divadla / Výměník1

Festival se koná při speciální příležitosti otevření nového nezávislého kulturního prostoru v Českých Budějovicích Výměník1. Více o prostoru a chystaných událostech se dočtete zde.

PROGRAM

Pátek, 1. října

V pátek nás čeká slavnostní opening nového prostoru Výměník1, který od jara 2019 Kredance intenzivně rekonstruuje. Jedná se o specifickou akci k příležitosti otevření nové unikátní budovy, která bude sloužit jako multifunkční prostor pro kulturní aktivity, rezidence, mimo jiné i prostor pro mezinárodní spolupráce.

JANA – Anežka Kalivodová

„Saint heavy metal“ performance na tenké hranici mezi koncertem, tancem/pohybem v brnění a divadlem masky. Jana z Arku jako hrdinka i outsider. Rytířství jako kult minulosti snažící se být trendem současnosti. Ambientní zvuková krajina, která se postupně zahušťuje do intenzivních zvukových vln pohlcujících prostor jako černá díra.

 

Sobota, 2. října

ŇUN & VÍ – A odkud doopravdy jste

Mají asijské rysy, ale české pasy – aneb když se dvě kultury sváří v jednom těle. Dokumentární hra o tom, jak se vnímá druhá generace vietnamských imigrantů v České republice. Děti vietnamských imigrantů se na rozdíl od svých rodičů zpravidla považují za Čechy. Narodily se tady, mluví výborně česky, ale přece jim v žilách proudí vietnamská krev.

Představení je v roce 2019 součástí programu Nová krev na scéně.

Koncert performerky Viah

Viino debutové album Tears of a Giant odráží základní stavební kameny její osobnosti: křehkost, sugestivnost a procítěnost. Viah se narodila v roce 1995 v Praze rodičům vietnamského původu. Po letech v tanečním prostředí a na divadelních prknech se v sedmnácti stáhla do svého pokoje ke klavíru, a teprve tehdy začala pracovat se svým hlasem. Ve své tvorbě se věnuje zejména tématům identity a autenticity. Intimní vokály jsou zabaleny do elektronické produkce Jiřího Buriana, doprovázena je hlasy Justina Lavashe a Niro Baitse. Elektropopová deska je specifická svým nespecifikovaným zvukem, písně reflektují experimenty s Viiným hlasem v rámci několika různých kompozicí, jednou se jedná čistě o hlas s klavírním podkladem, jindy zase o velkolepý stadionový refrén.

TROJAN HORSES / after party /

 

Neděle, 3. října

ONE NIGHT STAND UP / Trpković, Ferenzová, Dvořáková /

„Balkánská válečná komedie“ s jednou ženou, mnoha postavami a hodně černým humorem. Dospívání na chorvatských plážích a v ulicích Bělehradu v době občanské války v bývalé Jugoslávii.

Jedna žena. Hrdinka? Spíš antihrdinka. Její příběh, její postřehy, její lásky, její hněv, její fórky a její smutek. Bombardování, kytara, vzpomínky na devadesátky, Balkán a parádní boty značky Nike. Vtipy z války jsou nejlepší! I když tedy občas někdo zemře… Každý si v sobě hýčkáme svoje obrazy, které tvoří naši zemi a naše dějiny. Tyhle obrazy vyhrávají volby a díky těmhle obrazům dokážeme milovat, nenávidět, vyvolat válku a vypálit sousední vesnici. Mix cynismu, humoru, strachu, nostalgie a vzpomínek na lásku i nenávist mezi sousedy.

—-

Festival pořádá NOVÁ SÍŤ z.s. ve spolupráci s KREDANCE, z.s.

KREDANCE

Kredance je nezisková organizace působící v Českých Budějovicích od roku 2010. Podporuje a rozvíjí živé umění na profesionální i amatérské úrovni v Jihočeském kraji. Rozšiřuje povědomí široké veřejnosti o současném tanci, pohybovém divadle, novém divadle i novém cirkusu a vytváří přátelské prostředí pro setkávání performerů a příznivců živého umění.

https://kredance.cz

Share Project :