MALÁ INVENTURA JIHLAVA

M A L Á   I N V E N T U R A   J I H L A V A,     10. – 12.  říjen  2 0 1 9

3. ročník festivalu nového divadla v DIODu

 

PROGRAM

Čtvrtek, 10. října

Zdání klame – Studio Hrdinů

V monologu o touze po absolutní umělecké dokonalosti režiséři akcentovali především silnou a až autobiografickou linii, ve které má hlavní roli umělec zahnaný do lidské i umělecké slepé uličky. Vede sebezničující zápas s osamělostí a je paralyzován nedosažitelným perfekcionismem, který despoticky žádá i po svém okolí. Role dvou starších bratrů- herce a artisty ve své interpretaci Bernhardovy hry Horák s Pěchoučkem záměrně svěřili herci jednomu. Kromě něj vystupuje v představení ještě postava symbolická, reprezentující ženský element a přicházející ze světa fyzického divadla. 

Pátek, 11. října

19:30    Poledne – Divadlo Continuo

Inscenace spojující dokumentární divadlo o událostech, které následovaly po demonstraci 25. srpna 1968 proti okupaci Československa vojsky, a výtvarné divadlo neodbytných obrazů, inspirovaných poezií Natalie Gorbaňevské, Vadima Deloneho a dalších básníků sovětského disentu 60. a 70. let.

21:30    Slam poetry

Sobota, 12. října

16:00    Poutníci po hvězdách – FysioART (Hana Strejčková a kol.)

Poutníci po hvězdách je interaktivní divadelní představení pro všechny malé i starší diváky, kteří se nebojí vydat za svým snem a dobrodružstvím. Vypráví o síle přátelství a touze najít své místo na zemi.

 

Festival pořádá NOVÁ SÍŤ z.s. ve spolupráci s Divadlem otevřených dveří DIOD

DIOD není klasické divadlo. Nemáme oponu ani jeviště. Máme prostor pro nový cirkus (závěsná akrobacie), pohybové představení, taneční kreace. Disponujeme špičkovou světelnou i zvukovou technikou, vč. techniky pro video, takže představení ani koncerty nebudou po této stránce nijak šizeny. Zajišťujeme prostor pro nekonveční představení včetně činoherních projektů, které vyžadují speciální scénu.

www.diod.cz

 

Share Project :