MALÁ INVENTURA OPAVA

M A L Á   I N V E N T U R A  O P A V A,     22.  –  24.  ř í j n a  2 0 1 9

6. ročník festivalu nového divadla

 

PROGRAM

Úterý, 22. října

Carpet diem – Move Dance Company

Užívej dne. Ale co když se v tom dni záludně objeví koberec? Nebo dva? Co s nimi? Jana Ryšlavá a Jindřich Panský se rozhodli to zkusit. Protože užívat si každého momentu v životě není zase tak snadné, jak nám tvrdí guruové z knížek s vysmátými lidmi na obalu a to, co si ze začátku užíváte se může stát pověstným klackem pod nohama. Překročíte ho s úsměvem nebo spadnete a budete nadávat? Nebo se dá i spadnout s úsměvem na rtech? Hmm …?

 

Středa, 23. října

Jam session s beatniky

Jam session s beatniky je poctou básnické generaci 50. a 60. let minulého století, která v historii světové literatury zanechala nesmazatelnou a dodnes inspirativní stopu. Texty Lawrence Ferlinghettiho, Allena Ginsberga, Gregoryho Corsa, Garyho Snydera, Inky Machulkové, Václava Hraběte a dalších interpretují Jan Kunze, Dan Jedlička, Eva Budirská a Anna Staníčková. Hudební doprovod jazzové duo Jana Tenglera a Václava Kramáře.

 

Čtvrtek, 24. října

Poutníci po hvězdách – FysioART (Hana Strejčková a kol.)

Poutníci po hvězdách je interaktivní divadelní představení pro všechny malé i starší diváky, kteří se nebojí vydat za svým snem a dobrodružstvím. Vypráví o síle přátelství a touze najít své místo na zemi.

—-

Festival pořádá NOVÁ SÍŤ z.s. ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací OKO

OKO

Opavská kulturní organizace OKO se od roku 2009 snaží o snaží o pestrou, zajímavou a nadregionální dramaturgii, aby si na své přišli jak fanoušci mainstreamu, tak i milovníci menšinových žánrů. V době, kdy i kulturu postihuje plytkost a konzum, nezapomínáme ani na záležitosti vyloženě okrajové, naznačující možné směry budoucího vývoje umění a především rozšiřující obzory návštěvníků. Dáváme prostor mladým umělcům, podporujeme zajímavé projekty a nezapomínáme ani na vzdělávání a zábavu.

http://oko-opava.cz

Share Project :