JIHLAVA

Čtvrtek, 1. října / 19:30

Wariot Ideal: Ilusionista

Nenapravitelný milovník divadla a notorický amatér předvádí během jednoho večera vše, co by chtěl každý znalec scénických umění vidět – operu, western, balet i horror. K vidění bude epochální dílo krále iluzí. Přímo před zraky diváků vyrobí velké divadlo. Žánry, role i kostýmy se tu střídají jako na běžícím pásu a náš hrdina si ani nestačí všimnout, že zajatcem světa iluzí je především on sám. Soubor Wariot Ideal se s one-man kabaretem Vojty Švejdy nazvaném Iluzionista vrací ke svým počátkům a navazuje na někdejší úspěšné sólové klauniády Bliss nebo Albert se bojí. Nová práce však není prostým návratem k moderní pantomimě, či klaunérii, ale umanutě vytváří eklektickou směs všech dostupných jevištních disciplín. Vojta Švejda zde představuje klasického antihrdinu, který se v umolousaných kulisách pokouší hrát velké divadlo, at` to stojí, co to stojí.

Hraje: Vojta Švejda
Režie: Petr Forman
Hudba: Jan Kalivoda
Světla: Jan Dőrner
Produkce: Milena Dőrnerová
Technická spolupráce: Petr Horký a Jan Niesyt
Výtvarná spolupráce: Josef Sodomka
Kostýmní výtvarnice: Lenka Polášková, realizováno na dílnách LenMi

Pátek, 2. října / 20:00

Koncert hudební skupiny Kalle

Koncert populárního táborského dua, které v roce 2020 poprvé vyrazilo na turné s doprovodnou akustickou kapelou. Držitelé ceny Anděl a nominanti na Ceny Apollo a Vinyla vydali zatím dvě řadová alba Life from the Room (2014) a Suffron Hills (2018). Jejich hudba v sobě nese inspiraci alternativním rockem, baladami a písničkářstvím. V DIODu se představili například jako předkapela Lenky Dusilové. Zahráli ale také na Staré plovárně.

 

Sobota, 3. října / 19:30

Ufftenživot: Words of Apology

Je to jedna velká báseň na jevišti. Je to taneční rej. Je to činohra. Je to alternativa. Je to esej o světě. Je to setkání. Je to tak složitý, že není úplně jasný, co to je, ale když tohle přijmete, ucítíte svobodu a možná prožijete víc než jeden krásný večer. Jedinou jistotou je nejistota. Toto není výmluva. Je to vědomé rozhodnutí, způsob práce, životní styl.

Performer/tvůrce: Tanečník Jiřík
Scéna, technika, světla: Jiří Šimek a Štěpán Hejzlar
Zvuk: William Valerián
Produkce: Ufftenživot z.s.

 

Neděle 4. října / 16:00

vi.TVOR: Kde budeme bydlet

Hrdina této pohádky medvěd je sice hodný, ale kvůli své hamižnosti se dostane do potíží. Letos nashromáždil tolik medu, že se s ním nevejde do domečku. Nezbyvá mu nic jiného než hledat domeček nový. Cestou si rád nechá poradit od ostatních obyvatel lesa, ale rychle zjistí, že ne všechni to s ním myslí dobře. Nejduležitější je pro něho ovšem jen jedno, a to včas se uložit k zimnímu spánku.

Tvůrčí tým: Alžběta Vitvarová, René Vitvar, Štěpán Lustyk, Patrik Hradecký

 

DIOD

DIOD, kulturní centrum v regionu Vysočina, nabízí technicky dobře vybavený black box, jehož prostorové a kapacitní dispozice se mohou přizpůsobit zadání. Dramaturgie divadla je otevřená – prezentuje umělecké i společenské projekty regionálních tvůrců a organizátorů a zároveň činoherní i taneční projekty z celé České republiky, a rozšiřuje tak povědomí o současném umění v tomto regionu.

www.diod.cz

Share Project :

  • Categories:
  • Share Project :