KARLOVY VARY

Středa, 7. října

 19.30 Klub Máčko, Lidická 61, Karlovy Vary

DIVADLO BEZDIRKY: KABARET 54

Jsou opět tu! Karlovarsko – vrhavečské Divadlo BezDirky představí neopakovatelný hudebně-zábavný pořad vycházejících hvězd z titulních stran regionálních příloh.
Hraje, zpívá a tančí autorské trio Z.D.M.F.M.K. Vstupné: 80 Kč.

 

Čtvrtek, 8. října

19.30 divadlo Dagmar, Scéna U, Lidická 40, Karlovy Vary

DAVID KOŠŤÁK: NAD ROZLITOU MLÉČNOU DRÁHOU

Scénické čtení divadelní hry o klukovi, který vzhlížel ke hvězdám. Divadlo Dagmar. Hrají František Hnilička a Hana Franková. Vstupné 90 Kč.

 

Pátek, 9. října

15:00 – 18:00 SUPERMARKET wc, Nám, Republiky 1, Karlovy Vary 

HRAVÉ ODPOLEDNE S MARIANOU TUTSCHOVOU

tvůrčí dílna a autorské čtení pro děti i dospělé

Následujte králíka! Autorka výstavy Mariana Tutschová nás provede světem slovních hříček, fantazie a ilustrace. Uslyšíte úryvky z její knížky Levou zadní a domů si odnesete své vlastnoručně vyrobené zvíře. Tvůrčí dílna pro děti a rodiče.

 

19.30, divadlo Husovka – host D3, Husovo nám. 270, Karlovy Vary

Anička a letadýlko: Small Talk (HOST DIVADELNÍHO STUDIA D3)

Autorská komedie i tak trochu existenciální drama. “Small talk“, povrchní klábosení, které neurazí a nevadí, bylo patrně vynalezeno, aby zbavilo lidské bytosti tíhy mlčení. Mix činohry, hudebního a loutkového divadla. Hrají: Anna Duchaňová a Václav Zimmermann. Vstupné: 100 Kč.

 

Sobota, 10. října

Kino a Galerie Drahomíra, Vítězná 627, Karlovy Vary

14:00 – 15:00 a 16.00 – 17.00
TVŮRČÍ KAVÁRENSKÁ DÍLNA s Pavlínou Vargovou
tvoření pro děti
Pro děti i rodiče hravá dílna před divadlem nebo filmovou projekcí.

 

15.00 – 15.40  a 17.00 – 17.40    

Československé klacky: Nejmenší ze Sámů

Za polárním kruhem, kde sídlí zima a chlad, žijí Laponci. Mají svá sobí stáda, o která se starají. Když už sobi nemají co jíst, vydávají se s nimi pastevci na cestu za potravou. Jednoho dne na takovou cestu vyráží i nejmenší Sámi. Netuší, co ho čeká, ale bezhlavě se pouští do dobrodružství. Rezervace na konkrétní čas na tereza@offcity.cz

Režie: Johana Bártová
Dramaturgie: Československé klacky
Hudba: Jakub Šulík a Matěj Šubera
Scénografie: Jakub Šulík
Hrají: Jakub Šulík, Matěj Šumbera, Johana Bártová

 

18.00 – 19.00

PRÁZDNÉ HORY JSOU PLNÉ VĚTRU A DEŠTĚ

čtení – hudba – tanec
Večer poesie korejských zenových mistrů se Lvem Havlíčkem (čtení + hudba) a Jitkou Sarah Čechovou (tanec). Meditace a improvizace svobodných tuláků v zemi vodopádů.

 

Vstupné vždy před představením – na místě. Bližší informace a změna programu na www.vzbudmevary.cz. Festival se koná ve spolupráci s kulturním networkem Nová síť a karlovarskými divadelními a kulturními scénami.

 

VZBUĎME VARY

Spolek, který budí od roku 2015 karlovarskou kulturu z letargie a podporuje odvahu ke kreativitě a aktivismu ve zdejším kulturním prostoru. Nemáme k dispozici vlastní prostory, což vnímáme jako omezení a zároveň jako dramaturgickou výzvu. Jsme na cestě; rozžíváme město živým uměním a vytváříme prostor pro vnímání současných uměleckých žánrů: nové divadlo, současný tanec, menšinové hudební žánry, site -specific performance. Otevíráme dialog o aktuálních tématech veřejného prostoru, umění a kultury ve městě. Usilujeme o dlouhodobou a koncepční podporu současného umění v Karlových Varech.

www.vzbudmevary.cz

Share Project :

  • Categories:
  • Share Project :