Nepřestávej / 24. 2. / PONEC – divadlo pro tanec

24. 2. / 20:00 /  PONEC – divadlo pro tanec

Tereza Hradilková, Floex a kol.

Dirigování aneb kdo, jak a koho řídí i vede? Kdo je důležitější – dirigent, dílo, interpret či publikum? Kdo má moc a komu patří dílo?

Klidným pohledem přejít sál, zatajit dech, pozvednout ruku, počkat na ticho a zkrotit neklid, určit tempo, podmanit si pozornost a přítomnost držet pevně v rukách. Teď! Tereza Hradilková ve svém novém projektu „Nepřestávej“ pokouší možnosti vyjádření neuchopitelného světa hudby, vášně, sexuality. Výchozím bodem k tomuto tématu je postava dirigenta, tedy člověka, který má na první pohled ke světu hudby automaticky klíč. Hradilková zpřítomňuje touhu po ovládnutí hudby, zajímají ji okamžiky, kdy má situaci pod kontrolou, ale ještě více kdy je hudba (vášeň) dominující a fyzická exprese je na první pohled v disharmonii. Ptá se, kdy a jak přejímáme roli dirigenta v našich životech, jak moc držíme vášeň ve svých rukách a kdy naopak vášeň drží pod nadvládou nás. Kdo je dirigent uvnitř nás?

 

Koncept, choreografie: Tereza Hradilková
Interpretace: Tereza Hradilková
Dramaturgie: Lukáš Jiřička
Hudba: Floex, Antonio Vivaldi
Světelný design: Zuzana Režná
Technická spolupráce: Jonáš Svatoš
Kostým: Marjetka Kürner Kalous
Produkce: Veronika Hladká
Producent: Jakub Hradilek
Koprodukce: Tanec Praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec, Studio Truhlárna, Centre national de la dance Pantin, České centrum Paříž, Švestkový Dvůr
Speciální poděkování: Jan Horák

 

Podporovatelé

Ministerstvo kultury České republiky, Hlavní město Praha, Nadace Život umělce

 

Premiéra

21.12.2018, PONEC – divadlo pro tanec

 

35 minut, jazykově bezbariérové

 

Vstupenky ZDE

 

Foto Vojtěch Brtnický

Share Project :