Peter Pleyer: triton tanzt. twisted trident. / 25. 2. / PONEC – divadlo pro tanec

25. 2. / 18:00 / PONEC – divadlo pro tanec

Peter Pleyer

Peter Pleyer, ikonická persona uměleckého světa otáčí svůj trojzubec proti vlnám času, aby vás provedl mystickým příběhem života v umění.
Po zkušenostech z celého světa se kurátor, choreograf, učitel Peter Pleyer vrací sám k sobě, aby vytvořil své první sólové představení. Triton tanzt. twisted trident je živelnou retrospektivou spojující nejrůznější umělecké přístupy a upřímnou zpovědí člověka – umělce.
Intenzivní přítomnost Petera Pleyera je inspirací, která vás uchvátí a zanechá pod kůží jemné chvění.

Koncept, performance: Peter Pleyer a hosté

Scéna, kostýmy, umělecká spolupráce: Michiel Keuper

Světelný design: Kuo Chien Hung

Peter Pleyer studoval tanec na European Dance Development Centre v Arnhemu. Za svou kariéru pracoval s řadou světových umělců, jakými jsou například Sasha Waltz (Berlín), Yoshiko Chuma (New York), Mark Tompkins (Paříž), Jeremy Wade (Berlín), Eszter Gal (Budapešť). Od roku 2000 žije v Berlíně, kde pravidelně spolupracuje jako hostující učitel kontaktní improvizace pro Meg Stuart & Damaged Goods. Za svou pedagogickou kariéru učil v Polsku, Německu, Holandsku, Izraeli, Rakousku a v mnoha dalších zemích. Jeho bohatou choreografickou a pedagogickou činnost doplňuje kurátorská praxe na mnoha předních akcích a festivalech.

 

90 minut, v angličtině

 

Vstupenky ZDE

Share Project :

  • Categories:
  • Share Project :