Praha není Česko / 22. 2. / v rámci večírku Malé inventury

22.2., 21:30 / v rámci večírku Malé inventury

Kolektiv Intelektrurálně

Je jednoduché zabavit se ve velkém městě. Praha nabízí nespočet možných způsobů trávení volného času. Potenciální návštěvníci, diváci, konzumenti jsou ze všech stran atakováni přebujelým programem, který konstruuje obraz o tom, jak vypadá ideální volno. Trh s pozorností parazituje na všech úrovních městské kultury i života.

Oproti tomu ještě stále existuje velké množství míst, která prostě jen jsou. Místa, kde nic není a nic na tebe nečeká, nikdo na tebe není zvědavý. V těchto místech se prostě musíš snažit. Zabav se sám, najdi vůli k dialogu, zírej dvě hodiny do prázdna, hledej nejtlustší strom v lese, nech si poradit s účesem od kadeřnice v Salonu Yveta. Pozoruj, ale nech se pozorovat. To je pravá DIY zábava; ready-made cizích životů, lokálních marketingových strategií, ready-made cestovního ruchu.

Rozdíly město-venkov, návštěvník-turista, cestovní agentura-umělecký projekt, národně specifické -mezinárodně srozumitelné, přestávají být v našem univerzu důležité. Ve stejnou chvíli si můžeme dovolit být vším zároveň, a v jiných případech je působení kolektivu Intelektrurálně omezeno jen na (vele)trhové hulákání sloganu (PRAHA NENÍ ČESKO!) na všechny strany.

 

Umělecký tým: Adam Dudek, Andrea Dudková, Anna Chrtková, Eva Sýkorová

 

Premiéra:

6-16.6. 2019, Pražské Quadriennale

 

česky nebo anglicky

 

Foto Pavlína Taubingerová

 

Share Project :