PUZZLE / 21. 2. / Studio hrdinů

21.2. / 18:00 / Studio hrdinů

MOVE dance company

PUZZLE je choreografie pro skupinu interpretů, ve které se tvůrci zamýšlí nad dynamikou demokratické společnosti s pohledem na vlastnosti charakteru jednotlivých osobností. Konflikt mezi extroverty a introverty je výraznou složkou skupinové dynamiky a často hraje svou roli ve snaze o vyváženou společnost. V dnešní západní kultuře je upřednostňován a propagován extrovertní člověk a vedení je považováno za čistě extrovertní akci. Oproti tomu východní filozofie chápe, že opravdový vůdce bývá často nenápadný.

Je možné najít přirozený průnik mezi těmito kontrasty? Je možné vytvořit společnost, kde všichni budou mít rovnocenný prostor pro vyjádření svých myšlenek v upřímné pozici svého charakteru? Jak najít “Middle ground” mezi hlasitým a tichým, aniž by se jedna strana cítila postavena mimo hranici svého přirozeného projevu? A jak nenásilnou formou docílit této vyváženosti?

 

Umělecký tým: Anna Jirmanová, Dorota Hořanská, Daniela Kolková, Jan Štrachal, Heidi Sinková, Barbora Kurtinová, Pavel Vitt

 

Podporovatelé

MKČR, Statutární město Ostrava, Kulturní centrum Cooltour Ostrava z. ú.

 

Premiéra

11.9.2019, Cooltour Ostrava

 

45 minut, česky

 

Vstupenky ZDE

 

Foto Eva Šlosarová

 

Share Project :

  • Categories:
  • Share Project :