Tisková zpráva k 19. ročníku festivalu Malá inventura

Tisková zpráva

Praha, 12. února 2021

ZA TÝDEN ZAČÍNÁ 19. ROČNÍK FESTIVALU MALÁ INVENTURA. LETOS PROBĚHNE V TROCHU JINÉ PODOBĚ

Festival Malá inventura je přehlídkou těch nejvýraznějších projektů nového divadla uplynulého roku. Největší pražský svátek nového divadla, jehož devatenáctý ročník proběhne v termínu od 19. do 27. února 2021, se díky současné situaci představí v trochu jiné podobě. Malou inventuru zahájí streamovaný kabaret PiNKBUS, diváci se mohou těšit na komentované online prohlídky pražských nezávislých scén 360° kamerou, na festivalovém webu bude tentokrát speciální Covid-19 edice burzy projektů s názvem Sbal ho!, proběhne také série Život On Air, speciální vydání rozhovorů Jiřího Šimka a Emila Rothermela s výraznými osobnostmi umělecké veřejnosti.

„Festival máme kompletně připravený, tak jak je na našich webových stránkách, a program je navzdory podmínkám nebývale atraktivní,“ říká umělecký ředitel Malé inventury Petr Pola. „My se ale domníváme, že nové divadlo nepatří do onlinu, a protože milujeme offline, jak také zní naše letošní motto, přehlídku nebudeme digitalizovat. Připravili jsme nicméně unikátní doprovodný program a příležitost dáme všemu, na co by v normálním chodu festivalu nebyl čas a prostor. Diváci se podívají tam, kam by jinak neměli možnost nahlédnout. Bude to exkluzivní a neopakovatelné, v to doufáme.“

„Online je jedna z možných forem, jak přečkat aktuální krizi, ale vždycky to bude něco jiného než živá událost. Nevyhýbáme se tomu a ani to neodsuzujeme, nicméně divadlo, které v rámci festivalu prezentujeme, se bez živých diváků neobejde,“ doplňuje Adriana Světlíková, ředitelka Malé inventury„Představení Malé inventury, která nyní neodehrajeme živě, bude, doufáme příležitost uvést během roku v rámci Malých inventur v Jičíně, Jihlavě, Českých Budějovicích a Karlových Varech, případně na dalších místech v ČR.

I přes aktuálně zrušený nouzový stav se organizátoři festivalu rozhodli držet finálního rozhodnutí a nerozvolňovat výrazným způsobem program pro běžné diváky. Prioritou bude zprostředkovat program především profesionální a kritické obcí a udržet tak klíčové vazby. S ohledem na další opatření a vývoj pandemie není vyloučeno, že budou širší veřejnosti otevřeny další části fyzického programu, avšak vždy za přísných hygienických podmínek.

Více informací a aktuální program najdete na www.malainventura.cz.

——————————————————————————————

Kontakt pro média: 

Mgr. Johana Mravcová
+420 605 751 290
Malá inventura – festival nového divadla
www.malainventura.cz www.novasit.cz

 

Hlavním pořadatelem festivalu je Nová síť z.s., která již osmnáct let podporuje živé umění a spolupráci v kultuře. Jako otevřená kulturní organizace propojuje regiony ČR s Prahou i zahraničím, posiluje komunikaci mezi veřejnou správou a jednotlivými aktéry kulturního života, usiluje o decentralizaci, rozvoj a kultivaci občanské společnosti v ČR. Nová síť z.s. v roce 2021 spravuje ČESKÝ KULTURNÍ NETWORK NOVÁ SÍŤ, pořádá festival nového divadla MALÁ INVENTURA a realizuje program pro mladé umělce NOVÁ KREV NA SCÉNĚ, projekty na podporu rezidenčních pobytů ART- IN-RES a CONNECTING V4 ART-IN-RES, platformu mezi Prahou a Berlínem PRALIN, organizuje konferenci o spolupráci v kultuře CULTURE GET-TOGETHER a iniciuje nový způsob financování kultury prostřednictvím ENERGIE NOVÉ SÍTĚ. Celoročně poskytuje poradenství a další servisní aktivity pro kulturní obec v ČR.

Děkujeme za podporu všem partnerům!

 

 

Share Post :

More Posts