Jan Mocek: I am the problem / Alfred ve dvoře

Jan Mocek: I am the problem

Na světě neexistuje nic, za co by nebylo možné cítit se provinile: za prokrastinaci na sociálních sítích, za sledování seriálů na Netflixu, za konzumaci masa, za típnutí telefonu rodičům, za koupi Huawei smartphonu, za vyhnání sudetských Němců a dokonce i za pocity provinilosti nebo za jejich absenci.

Originální performance “I am the problem” vznikla ze zkoumání manifestací pocitů viny na sociálních sítích, jež pramení z rozporů mezi tím jací jsme a jací bychom chtěli být. Divadelní umělci Irina Andreeva, Wayne Jordan a Tinka Avramova si společně s diváky v šedesáti minutové performanci udělají selfie pocitu provinilosti a konečně se pokusí stát součástí řešení, spíše než problému.

Performance má svým pojetí má blízko k filmovému žánru mockumentu: pohrává si se skutečnými identitami performerů, je plná jejich osobních vyznání a příběhů, která vzápětí zpochybňuje a k nerozeznání směšuje realitu s fikcí. Před diváky tak otevírá bizarní prostor na pomezí divadla a psychoterapie, který zaplňuje (re)produkcí prázdných i smysluplných gest, upřímně míněných postojů i signalizování ctností.

 

Koncept, režie, scéna: Jan Mocek
Hrají: Irina Andreeva, Wayne Jordan, Tinka Avramova
Umělecká spolupráce: Sodja Lotker, Táňa Švehlová
Světlo a zvuk: Václav Hruška
Produkce: Táňa Švehlová

 

Podpořili: hlavní m. Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR a Nadace Život umělce.

 

60 minut, v angličtině s českými titulky

Foto: Adéla Vosičková

www.alfredvedvore.cz

Share Project :