SABINA BOČKOVÁ, JOHANA POCKOVÁ / POCKETART: Jáma Lvová / PONEC – divadlo pro tanec

SABINA BOČKOVÁ, JOHANA POCKOVÁ / POCKETART: Jáma Lvová

Jáma lvová začala jako performativní výzkum médií, politického populismu a jejich manipulativních sil. Dvě performerky se stávají ztělesněním fyzických a vizuálních obrazů inspirovaných mediálním prostorem. V neutichajícím tanečním duetu padají spolu s divákem do symbolické jámy lvové, která se stává propastí nejistot a nejednoznačností.

Sabina Bočková a Johana Pocková ve svém novém díle balancují na hranici mezi zábavou a zvrhlostí, přecházejí od manipulace diváka k sebe manipulaci a oscilují mezi rolemi vůdců a rolemi obětí. S nezvyklou lehkostí a významovou otevřeností procházejí skrze všeobecně známé figury sociálně – kulturních referencí a vytváří široký prostor pro vlastní interpretaci, kritické myšlení a zaujetí osobního postoje. Jáma lvová je elektrizující performance s vyhroceným emočním nábojem a vysokou intenzitou, která v kombinaci s pronikavou živou hudbou vytváří a používá, až zneužívá, svoji vlastní atmosféru k vytvoření silného emočního tlaku.

 

koncept, choreografie, interpretace: Johana Pocková, Sabina Bočková
hudba: Lukáš Palán
dramaturgie: Viktor Černický
světelný design: Eliška Kociánová
koproducent: Tanec Praha z.ú./PONEC – divadlo pro tanec

 

Podporovatelé: Ministerstvo kultury ČR, MHMP, Státní fond kultury ČR, divadlo Ponec, Palac Akropolis, Tantehorse z.s., Studio Alta, COOLTOUR Ostrava

 

40 minut, jazykově bezbariérové

Foto: Vojtěch Brtnický

www.pocketart.cz

Share Project :